Siirry sisältöön

Viikolla 26 käynnissä olevat työvaiheet:

Pahoittelemme mahdollisia väliaikaisia liikenne- ja meluhaittoja.

Erityisesti huomioitavaa

Noudata pysäköintikieltoliikennemerkkejä työmaan läheisyydessä. Alueelle väärin pysäköidyt autot saatetaan joutua hinauttamaan pois auton omistajan kustannuksella.

Työmaan läheisyydessä Autoasemankadulla sekä Hyryläntiellä liikkuu elementtirekkoja ja muuta raskasta liikennettä. Noudata liikenteen ohjausta ja liikennemerkkejä.

Kulkeminen ja liikenne

Kulkuyhteys kiinteistöille on käytössä koko hankkeen rakentamisen ajan. Seuraa liikenteenohjausmerkkejä ja -suosituksia. Tarvittaessa liikenteenohjaajat ohjaavat kulkua.

Kulkureitti kirjastoon työmaan ja kirjaston välissä on suljettu porteilla toistaiseksi. Muut kulkureitit sekä pääsy kirjaston palautuslaatikolle ovat avoinna normaalisti. Suljetun alueen uusi kulkureitti kirjastoon on esitetty kuvassa.

Huomioithan, että ainoastaan kirjaston huoltoajot ja ajo LE-pysäköintipaikoille on sallittu kirjaston edustalle.


Työmaahan liittyvissä asioissa pyydämme olemaan yhteydessä Kaisa Koivuun, kaisa.koivu@jatke.fi.

Kulkureitti kirjastoon on esitetty kuvassa.