Siirry sisältöön
Jokelan terveysaseman rakennus Opintien puolelta

Vapaat huoneet ovat kooltaan noin 10–20 m2, ja vuokran määrä kuukaudessa on kaikissa huoneissa 15 €/m2.

Useimmissa huoneissa on vesipiste. Osa huoneista sijaitsee rakennuksen ensimmäisessä kerroksessa katutasossa, osa toisessa kerroksessa. Talossa on hissi.

Toisesta kerroksesta löytyy myös tilava taukotila/keittiö, joka on kaikkien toimijoiden yhteiskäytössä.

Kunta voi osallistua vuokrattavassa tilassa mahdollisesti tarvittavan pintaremontin kuluihin erikseen sovittaessa.

Tuusulan pohjoisin taajama Jokela on rautatieasemansa ansiosta helposti saavutettava ja kulttuuriperimältään rikas – oivallinen ympäristö yrittämiselle!

Monipuoliset asuinmahdollisuudet kaipaavat ympärilleen lisää muun muassa helposti saavutettavia palveluita. Tässä on tilaisuus hankkia toiminnalleen tilat todella keskeiseltä paikalta.

Jos kiinnostuit, ole yhteydessä hankekehittäjäämme Jenni Kärkkäiseen sähköpostilla osoitteeseen jenni.karkkainen@tuusula.fi tai puhelimella numeroon 040 314 3562. Järjestämme halukkaille ohjatun tutustumisen kiinteistöön ja kerromme lisää.

Voit tutustua tiloihin myös niistä tehtyjen 360 asteen videoiden avulla. Alla olevien linkkien kautta pääset siirtymään YouTubeen katsomaan videot sekä katsomaan sisä- ja ulkokuvia kiinteistöstä.

Katso myös

Lisää uutisia

Missä voisimme kokoontua?

Tuusulassa on paljon tiloja, joita kuntalaiset voivat käyttää esimerkiksi harrastuksissaan. Niissä voi järjestää myös kokouksia tai tapahtumia.
Artikkeli
Rykmentinpuiston koulun julkisivua

Tiloja ja tapahtumapaikkoja moneen eri käyttötarkoitukseen – tutustu vaihtoehtoihin 

Tiesitkö, että kunnalla on monenlaisia tiloja, joita voit varata niin harrastus-, kokoontumis- kuin tapahtumakäyttöön? Tiloja voivat varata seurat, järjestöt, yhteisöt, yritykset ja yksityiset henkilöt. Parhaillaan on käynnissä yhteisötilojen ja Metsäpirtin vakiovuorojen haku ensi vuodelle.
Tilavaraukset
Yhteisötila Aunela